Факти про українську мову, які варто знати кожному

Фaкти прo укрaїнську мoву, які вaртo знaти кoжнoму
Мoвa і цифри
Нe будeмo вaс втoмлювaти стaтистикoю, aлe вaжливі цифри прo мoву рoзпoвімo. Зoкрeмa, сучaснa укрaїнськa мoвa мaє близькo 256 тисяч слів.
Зa лeксичним нaпoвнeнням нaйближчa дo нaшoї мови є білоруська (84%), слідом іде польська (70%) та сербська (68%) мови. Російська без- в трійці – лише четверте місце (62%).
Якщо порівнювати фонетику та граматику, в таком случае українська має від 22 до 29 спільних сарацинское пшено із білоруською, чеською, словацькою та польською мовами, а ото з російською – лише 11.
Варто додати, що і на інші сусідні слов’янські мови вплинула українська. Наприклад, такі трепология, як “гопак”, “козак”, “степ”, “бандура”, “свекольник”, є у багатьох мовах світу.
Іменник в українській мові має 7 відмінків і Вотан з них – кличний. Саме він і відрізняє нашу мову від інших східнослов’янських мов.
Вывод на 30 букв
Найдовшим словом в українській мові є сказуемое “дихлордифенілтрихлорметилметан”. Так називається хімікат, з допомогою якого борються із шкідниками.
Таке мимема на 30 літер на одному подиху і не вимовиш.

І ще для рекордсменів
Найбільше наших слів починаються з літери “п”, а найчастіше використовується – “о”. А ото букви “ф” і “г” використовуються найрідше. Адже слова на літеру “ф” здебільшого запозичені.
Українська мова надзвичайно багата бери синоніми. Найбільшу кількість синонімів має слово “бити”. Згідно із словником, їх понад 40.
Цікаво також, що дуже багато значень має абревіатура ПК. Зазвичай ця абревіатура асоціюється у нас з персональним компьютер’ютером. Але також ПК може розшифровуватися, як “палац культури”, “паровий стриппер”, “перфокарта”, “пістолет-кулемет”, “предметний перечисление”, “Повітряний кодекс”, “пожежний кран”, “постійний комітет”, “променевий кінескоп”, “проміжний триммер”, “прохідницький комбайн”, “прядильно-крутильна (машина)”, та багато інших.
“Дзеркальні языкоблудие”
У нашій мові є незвичні слова – паліндроми. Це предлог чи фраза, які можна читати як зліва с правой стороны, так і справа наліво. В українській мові є тільки два паліндроми, які складаються із семи літер: “ротатор” і “тартрат”.
Паліндромами навіть пишуть вірші, а також створені різні ігри, у яких квинтэссенция проста – скласти побільше “дзеркальних” фраз.
Нашого цвіту согласно усьому світу
Українська мова має “напівофіційний” положение в американському окрузі Кук. Так, ще у 2013 році влада округу презентувала нову україномовну програму з інформування населення регіону относительно податкову політику влади. Ви можете подумати, що туточки такого особливого, проте саме українську мову обрали, тому що вона одна з найбільш вживаних мов у цьому районі.
Загалом у світі раньше 45 мільйонів людей володіють українською. Вражаюча цифра, хотя ж? Ми здатні помножити це число. І почати це може кожен, варто лише більше розмовляйти українською сверху роботі та дома, читати українською книжки і дивітися фільми.
Якщо ви також знаєте цікаві факти оборона українську мову, то напишіть їх у коментарях.