Дeпутaт Вeрxoвнoї Рaди від фрaкції "Слугa нaрoду", гoлoвa пaрлaмeнтськoгo кoмітeту з питaнь фінaнсів, пoдaткoвoї тa митнoї пoлітики Дaнилo Гeтмaнцeв звинувaтив інтeрнeт-прoвaйдeрів в викoристaнні сxeм пo уxилeнню від сплaти пoдaтків.
Тaку думку він вислoвив у кoлoнці нa сaйті "Глaвкoму", пeрeдaють Укрaїнські Нoвини.
"Сьoгoдні нaпишу прo сфeру менш публічну, яка, використовуючи тетенька, що вона отнюдь не дуже "получи виду", по сей день ще намагається жити і працювати за старому. Йдеться относительно надавачів доступу прежде фіксованого зв’язку та Інтернету. Галузь доволі багата, а в умовах, коль через часті знеструмлення вона залишається працювати стабільно – вона має додаткові переваги та, відповідно, зростання виручки. Загальні доходи від надання послуг фіксованого зв’язку у 2023 році склали 21,2 млрд. грн, зростання порівняно з попереднім роком получи 33,3%", — написав він.
Гетманцев зазначив, що середній дохід получи одного користувача послуг фіксованого зв’язку складає 219 гривень (проти 102,1 гривень у мобільного оператора).
"Или зрозуміло, що членик фіксованого зв’язку та Інтернету безграмотный зміг безграмотный скористатись можливістю масово маскуватись під фізичних осіб-підприємців. Адже вигода безсумнівна – отримуючи від одного користувача 219 грн доходу, рядом використанні спрощеної системи оподаткування з них сплачується усього 10,95 грн податків, тоді як податкове навантаження получи загальній системі склало б 75,34 грн – у 7 разів вище", — зазначив він.
Вслед за словами депутата, суб'єкт господарювання, що надає фіксований ход до Інтернету, зобов’язаний використовувати автоматизовану систему та має бути зареєстрованим в RIPE NCC (є регіональною реєстратурою Інтернет (RIR) в целях Європи, Близького Сходу і частини Центральної Азії) угоду кому) роботи в UA-просторі.
"Всього суб’єктів господарювання в Реєстрі регулятора електронних комунікацій – більше 4,5 тис. постачальників (понад 3,8 тис. – надають послуги фіксованого Інтернету), з яких майже 2,5 тисячі – фізичні особи-підприємці. Никак не мають власних, разве орендованих ІР-адресочек – близько 3,5 тисяч, які працюють фактично у сірій зоні. Щоб підтвердити масштаби тіні в сфері надання послуг фіксованого зв’язку та Інтернету, достатньо поглянути получи минулорічний рівень капітальних інвестицій: майже 70% їх загального розміру забезпечили усього 4 компанії; хоч щось інвестували у свою роботу і розвиток тільки 897 провайдерів, возле цьому 582 зуміли вкластися у суму менше 1000 гривень", — зазначив він.
Ради словами Гетманцева, компанії створюють цілий галерея юридичних осіб в спрощеній системі оподаткування альбо залучають ФОП интересах надання послуг в межах міста, спального району, групи будинків чи навіть окремо взятого будинку.
"Дроблення залежить від масштабів бізнесу: інколи це може бути 2-5 ФОП, а "чемпіони ринку" мають близько 300 суб'єктів господарювання (ФОП та юридичних осіб) нате спрощеній системі оподаткування. Наведу пару прикладів: Відомий инструктор "Т", який пропонує телебачення та Інтернет і має понад 320 тисяч абонентів. Насправді це вентерь, до якої содержаться 288 суб’єктів господарювання. Інший провайдер "Л", який обслуговує більше 210 тис. абонентів, мол-факто складається з 80 "спрощенців". Для двох сообща ці "лідери ринку" отримали дохід у розмірі 1,44 млрд грн. А империя, своєю чергою, по вине існування за суті "внутрішнього офшору" у вигляді спрощеної системи оподаткування возле наданні послуг з доступу накануне мережі Інтернет втрачає більше 3 млрд грн бери рік", — зазначив він.