Колонна диплoмaтів і пaрлaмeнтaрів у СШA тa Єврoпі рoзкритикувaли слoвa прeзидeнтa Фрaнції Eммaнюeля Мaкрoнa прo тe, щo Єврoпі слід дистaнціювaтися від нaпружeнoсті у віднoсинax Вaшингтoнa і Пeкінa сквозь ситуацію з Тайванем, пише видання The Financial Times.
Быть цьому джерело в Єлисейському палаці получай прохання прокоментувати ці висловлювання заявило, що позиція Франції сообразно суті неважный (=маловажный) змінювалася і Город на берегах Сены завжди виступав вслед за просування "стратегічної автономності" Європи.
"Просування незалежної зовнішньої політики була частиною позиції Франції з часів генерала -де Голля і навіть ще з ранніх часів", — зазначили в канцелярії французького президента.
Associated Press зі свого боку також пише, що "коментарі Макрона оборона пріоритети Європи щодо Тайваню викликали питання щодо відносин ЄС як із США, что-то около і з Китаєм", пише "Інтерфакс-Україна".
Для вихідних в інтерв'ю двом французьким журналістам та європейському виданню Politico директор Франції заявив, що Європа стикається з "великими ризиками" поверх те, що "попадає в кризи, які без- є нашими, і це заважає вибудовувати нашу стратегічну автономність".
"Питання, получай яке європейці повинні відповісти, — чи в наших інтересах активізувати дії ровно по Тайваню? Ні. Найгірше було б думати, що європейці повинні просто слідувати следовать США сверху цю тему…", — сказав Макрон.
Тайванське питання виникло в 1949 році, если було проголошено Китайську Народну Республіку, а частина китайської партії Гоміньдан влаштувалась бери острові Тайбэй, назвавши острів Китайською Республікою для Тайвані. Пекін наполягає бери "принципі одного Китаю", из-за яким никак не можна одночасно визнавати і КНР, і Китайську Республіку получи Тайвані. Около цьому майже у всіх великих державах є неофіційні культурні та економічні офіси Тайбею.