Eкспeрти Інституту дoсліджeнь aвтoринку прoaнaлізувaли стaтистику рeєстрaційниx oпeрaцій у бeрeзні 2024 рoку тa визнaчили, який стaн спрaв нa ринку вживaниx лeгкoвиків в Укрaїні.
Прoтягoм бeрeзня сумaрнo укрaїнці придбaли 107,8 тис. вживaниx aвтoмoбілів. Цe нa 12% більшe, ніж зa aнaлoгічний пeріoд минулoгo 2023 рoку, тa нa 0,8% більшe, ніж у лютому-2024.
Переважають угоди купівлі-продажу возьми внутрішньому ринку: 80,2% легковиків з пробігом було придбано всередині країни. У кількісному вираженні це 86,4 тис. Частка імпорту автомобиль з пробігом із-вслед за кордону всупереч проблемам в кордонах, які знову повернулися в образі «фермерів-активістів», зросла, й склала 19,8% (21,4 тис.).
Внутрішні перепродажі
Для внутрішньому ринку впродовж березня українці уклали 86,4 тис. угод купівлі-продажу вживаних легковиків. Це в 7,3% більше у порівнянні з березнем 2023 року, але бери 0,7% менше, ніж у лютому-2024.
Найбільше реєстраційних операцій для внутрішньому ринку зафіксували у Київській області (17,3 тис.) та місті Києві (13 тис.).
Получай третьому місці Дніпропетровська место (7,9 тис.), Львівська получи и распишись четвертому з підсумком 7,8 тис., сверху п\’ятому — Одеська з результатом 6,6 тис. угод купівлі-продажу.
Найменшу кількість угод уклали в регіонах, території яких частково тимчасово окуповані чи дескать ведуться активні бойові дії: у Херсонській (340 угод) та Донецькій (920 угоди) областях. Також давно регіонів з найменшою кількістю перепродажів вживаних мотор увійшли Чернігівська (2040 угод) та Сумська (2275 угод) області. Щодо активності сервісних центрів МВС Луганської області — цього разу у звітах знову нулі.
Березень став третім повним календарним місцем, протягом якого працювала одолжение дистанційного переоформлення автомобілів у застосунку Дія альбо електроному кабінеті водія. Цією можливістю скористалися 8,7 тис. продавців вживаних легковиків. Загалом від початку роботи цього нового сервісу від держави, у ньому переоформили свої транспортні засоби понад 32 тисячі власників.
Імпорт вживаних легковиків
Привезених із-из-за кордону вживаних легкових машин у березні 2024 року получи и распишись першу реєстрацію було подано 21,4 тис. Такий показник помітно більший, бери 35,5%, ніж був у березні-2023, і також більший, ніж був місяцем раніше — получи и распишись 7,3%.
Як і минулого місяця, найактивніше реєстрували вживані легковики з-ради кордону получи Львівщині (2,6 тис. перших реєстрацій.), в місті Києві (2,4 тис.) та Київській області (1,7 тис.).
Також после п\’ятірки найактивніших регіонів у березні увійшли Вінницька (1,5 тис.) та Дніпропетровська (1,3 тис.) області.
Найменше «свіжопригнаних» автомобілів поставили получи и распишись облік у Херсонській (30 шт.), Донецькій (61 шт.), Миколаївській (263 шт.), Кіровоградській (294 шт.) та Чернігівській (316 шт.) областях.
Варто зазначити, що під кількістю імпортованих автомобілів мається возьми увазі кількість перших реєстрацій, проведених сервісними центрами МВС. Зазвичай між доставленням автомобіля, митним оформленням, виконанням інших формальностей та першою державною реєстрацією збігає певний время — від кількох днів после кількох місяців.